CFCF


Lata 80te to okres, który w ostatnich kilku latach wywarł największy wpływ nie tylko na muzykę, ale również na modę i w ogóle kulturę popularną. Mimo, że lata 90te wiszą w powietrzu, to wciąż wielu producentów korzysta z dorobku "ejtisów". Blogi zalewa fala syntezatorowego popu, niekiedy słodkiego i przebojowego, innym razem surowego i mrocznego. Analogowe brzmienie, syntetyczna produkcja. Na tym tle wybija się kilka ciekawszych postaci, jak Russ Chimes, Moulinex czy Lifelike. Warto również zwrócić uwagę na młodego producenta z Montrealu o pseudonimie CFCF.

Michael Silver zapożyczył swój sceniczny alias od nazwy lokalnej telewizji. Co ciekawe moją uwagę zwrócił na siebie klipami do swoich utworów. Za nim jednak zaczął wydawać autorskie kompozycje, zyskał rozgłos dzięki wygraniu konkursu na remiks "Air War" Crystal Castles. Zaraz potem posypały się propozycje remiksów od takich artystów jak Sally Shapiro, HEALTH, The Teenagers czy The Presets. W rodzinnym Montrealu był rezydentem cyklu imprez Dance Dance Dance oraz prowadzi cotygodniową audycję w internetowej stacji Viva Radio pod wymownym tytułem “Do You Want New Wave Or Do You Want The Truth”.

Uważniej śledze jego poczynania od czasu wydania EP "Panesian Nights". To stamtąd pochodzi utwór "Crystal Mines", któremu towarzyszy obraz zmontowany z fragmentów francuskiego sensacyjnego kryminału "Nuits Rogues". Niepokojące, chłodne brzmienie znakomicie komponuje się ze scenami z filmu. Więcej o samym obrazie Georgea Franju dowiecie się tutaj.
Kolejnym świetnym momentem jest "You Hear Colours". Syntezatorowe plamy, nieco dudniąc perkusja i gitarowe solówki składają się na naprawdę urzekającą całość. Do tego piękny teledysk z footagem z "The Loneliness Of The Long Distance Runner".
Ostatni remiks Memory Cassette zmierza w trochę bardziej houseową stronę, wciąż jednak brzmiąc subtelnie i wrażliwie. CFCF ostrożnie porusza się między synthpopem, disco czy italo, wciąż poszukując i eksperymentując, nie tracąc przy tym jednak właściwej mu popowej wrażliwości i zmysłu do tworzenia chwytliwych melodii.Pzdr.
Stadtkind